Tilbage til forsiden

Hurtige kurser for at generhverve kørekortet


Du har fået en betinget eller ubetinget dom, derfor skal du op til en kontrollerende prøve. Det betyder, at du overfor politiet skal aflægge en teoriprøve og en praktisk køreprøve for at generhverve dit kørekort.
 
Den første fredag/lørdag i hver måned afholder jeg teorikursus til kontrollerende prøve.
 
Kurset begynder kl. 17 i mit teorilokale på Revlsbjergvej 49. Randers sø.
 
Jeg begynder med at gennemgå den teori, du har brug for, dernæst går vi over til at se prøver, der svarer til den prøve, du skal aflægge hos politiet.
 
Vi slutter kl. 22 og mødes igen lørdag kl. 8.00, hvor vi fortsætter til kl. 11.30. Så er du under normale omstændigheder klar til at gå til prøve om mandagen. Så snart teoriprøven er bestået, kan du ansøge om en køreprøve, og når den er bestået, har du generhvervet dit kørekort.
 
Der er meget stor beståelsesprocent på disse kurser.
 
Tilmeld dig ved at ringe til 22 33 33 36 eller gå til kontakt her på siden og send mig en mail, hvorefter jeg sender dig kursusopslag, priser og ansøgningspapirer samt ordner al det praktiske på kørekortkontoret og borgerservice for dig.
 
IØVRIGT:
 
Jeg har afholdt disse kurser hver måned i 18 år.
Ønsker du mere teori, kan du gratis deltage på det næstfølgende kursus.
 
På kurset udleveres materiale, der understøtter min mundtlige gennemgang af teorien.
Materiale med prøver udleveres ligeledes.
 
Generhvervkurser kan afholdes efter ønske på andre tidspunkter mod merbetaling.
Et let måltid fredag aften og morgenmad lørdag morgen er inkluderet i prisen.

Profil Generhverelse Kontakt
Dansk Kørelærer Union

Revlsbjergvej 49  |  8960 Randers SØ   |  CVR-nr. 15648406 

Tlf.: 86 42 15 91  |  Mobil: 22 33 33 36  |  Mail: hb@hannebundgaard.dk